رمز خود را فراموش کرده اید ؟

مطالعه امکان‌سنجی سازمان نقشه برداری کشور

مطالعه امکان‌سنجی سازمان نقشه برداری کشور ساماندهی آرشیو داده‌های مکانی و برون سپاری فروش داده‌ها به صورت برخط

شرکت سرآمدان اندیشه آوینا، در مسیر تحقق چشم انداز شرکت و هم راستا با هدف استقرار خود در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، در خصوص انجام مطالعه امکان‌سنجی فروش بر خط داده‌های آرشیو سازمان نقشه برداری کشور با این سازمان قراردادی را عقد نموده است. هدف این قرارداد مطالعه امکان‌سنجی برای تبدیل داده‌های کاغذی و فیزیکی سازمان نقشه‌برداری به داده‌های دیجیتال بود که شرکت آوینا با تحلیل بازار و بررسی های فنی و برآوردهای مالی و اقتصادی به نحوه فعالیت در این راستا راهنمایی و کمک می‌نماید.

سازمان نقشه‌برداری کشور دارای حجم عظیمی از مستندات و نقشه‌های کاغذی است که تبدیل آنها به مستندات دیجیتال مزایایی از قبیل نگهداری ساده و آسان، فضای کمتر برای نگهداری مستندات، حفاظت راحت‌تر از فایل‌های دیجیتال در مقایسه با داده‌های کاغذی، امکان نگهداری بلند مدت از نسخ قدیمی، امکان فروش آنلاین داده‌‌های دیجیتال، کاهش رفت و آمد مراجعان، افزایش تعداد فروش در روز و … را به دنبال دارد.

در این مطالعه، شرکت آوینا ابتدا اثرات زیست محیطی و اجتماعی اجرای این طرح و نیز میزان تقاضای محصولات  مختلف سازمان نقشه‌برداری را مورد مطالعه قرار داد. سپس روند فروش را پیش‌بینی نموده و میزان درآمد احتمالی را برآورد نمود.

سپس تجهیزات و الزامات و تخصصهای فنی مربوطه را مورد مطالعه امکان‌سنجی قرار داده و هزینه‌ها و مقدمات مورد نیاز آن را به طور تقریبی مشخص نمود.

در انتها، سناریوهای مختلف فروش آنلاین محصولات مختلف با قیمت‌های گوناگون مورد ارزیابی و امکان‌سنجی قرار گرفت.

بالا